رونق تولید بادام زمینی قرمز در ایران

کشور ما یکی از مطرح ترین سرزمین ها برای تولید انبوه مغز بادام برای سرفه قرمز به شمار می رود. رونق خیلی بالایی در تولید این دانه های گیاهی در کشور به وجود آمده است که قابل تقدیر می باشد. با رونق تولید و افزایش برداشت می توان صادرات این محصول را نیز در نظر داشت. تجارت در این زمینه با افزایش سود و ارزآوری همراه بوده که به شکل عجیبی رونق پیدا کرده است.

بادام زمینی قرمز

فرآوری کردن بادام زمینی قرمز

با توجه به اینکه بادام زمینی با قیمت های ارزان تری به بازار ارائه می گردد برای آنکه سود بهتری برای تولیدکنندگان ایجاد شود آن را به صورت فرآورده های دیگری نیز تبدیل می کنند.علاوه بر این موضوع، فرآورده های تولید شده از این مغز بادام برای لاغری طعم عالی دارند و دارای انرژی و کالری خاصی هستند که مصرف آن را تا چندین برابر افزایش می دهد.

از جمله فراورده های مهمی که می توان از آن یاد کرد کره بادام زمینی است. این کره به دلیل سطح بالایی از چربی برای افزایش وزن مناسب بوده و برای افراد لاغر بهترین کزینه مصرفی است. از جمله دیگر فرآورده های تولیدی آن خلال بادام زمینی قرمز است. این خلال در برخی از خورشت ها استفاده می شود مانند خورشت خلال یا خورشت قیمه نثاء و یا شله زرد کاربرد دارد.

از فرآورده های که برای تولید کیک و شیرینی نیز کارایی دارد آرد بادام است. این محصول طعم مناسبی دارد و خوردن آن لذت متفاوتی دارد. این فرآورده ها می تواند سود قابل توجهی را برای تولید کننده و مزیت های بی شماری را برای خریداران داشته باشد. انواع ویتامین های موجود در این فرآورده ها وجود دارد که خوردن آنها را موثر واقع می کند.

چرا صادرات بادام زمینی قرمز رونق دارد؟

بادام زمینی قرمز

بادام زمینی از دانه های خوشمزه و لذیذی بوده که در بهترین شرایط کشت می شود و باعث شده یک کار آفرینی برای مردم ایجاد شود. این محصول در تناژ خیلی بالایی به کشورهای دیگر صادر می شود و رونق خیلی خوبی دارد آیای علت این موضوع را می دانید؟

به دلیل اینکه خاک حاصلخیزی در شهرهای شمالی است محصول تولید شده نیز کیفیت خوبی دارد که باعث فروش بالای آن در کشورهای دیگر شده است. همچنین ایران دارای هزینه های گمرکی کمتری به نسبت کشورهای دیگر بوده که در این صورت برای تجار صرفه اقتصادی بهتری دارد تا بتوانند این محصول را خرید و فروش کنند و در بازارهای جهانی با سود قابل توجهی آن را بفروشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.